top of page
  • Redakcja

Rowy - atrakcje turystyczne w Rowach

Zaktualizowano: 26 cze


Rowy to niewielka wieś rybacka położona w województwie pomorskim, którą warto odwiedzić, gdy planuje się wakacje nad polskim morzem. Do tej małej miejscowości przyjeżdża wielu turystów, którzy cenią sobie spokojny wypoczynek, chcą uciec od zgiełku miasta i zachwycić się pięknem plaży. W Rowach znajduje się też wiele atrakcji turystycznych, które warto zobaczyć na własne oczy.


Port rybacki w Rowach

Rowy mają do zaoferowania sporo ciekawych miejsc. Jeśli interesują Cię popularne atrakcje turystyczne, koniecznie zobacz port rybacki położony na rzece Łupawie. Obowiązkowym punktem programu jest też promenada nadmorska.

Z portu można wyruszyć w rejs po morzu, ale warto zajrzeć tu również po to, żeby poobserwować kutry rybackie i pracę rybaków. Z kolei promenada na falochronie to idealny wybór na relaksujące spacery.


Plaża w Rowach

Plaża w Rowach to piękna, szeroka plaża z czystym piaskiem i łagodnym zejściem do wody. Plaża zachodnia oddzielona jest od części wschodniej rzeką Łupawą i jest nieco węższa i bardziej kamienista niż jej pozostały odcinek.

Plaża ma dwa strzeżone kąpieliska, dzięki czemu gwarantuje bezpieczną zabawę w wodzie. Spędzając lato w Rowach, koniecznie zobacz też zachód słońca na plaży. To niezapomniany, piękny i romantyczny widok.


Wieża widokowa Rowokół

Rowokół to niezwykłe wzgórze, na które możemy się wdrapać, odwiedzając Słowiński Park Narodowy. Góra nie jest zbyt wysoka, liczy 114,8 m n.p.m. i jest położona w odległości 6 km od morza. 

Na wzgórzu znajduje się wieża widokowa, z której podziwiać można cudowną panoramę zielonych lasów. Taras znajduje się na wysokości 20 metrów, a więc trzeba się na niego wdrapać stromymi schodami.


Jezioro Gardno

Jezioro Gardno znajduje się na terenie Słowińskiego Parku Narodowego i jest jednym z największych przybrzeżnych jezior w Polsce. Obszar dookoła jeziora jest unikatowy pod kątem krajobrazu i zapewnia piękne widoki podczas spacerów.

Okolice jeziora Gardno to tereny przyjazne rowerzystom, warto więc wybrać się na spokojną przejażdżkę do tego miejsca. A jeśli wolisz inne sporty, Gardno może przyciągnąć Cię idealnymi warunkami do ćwiczenia windsurfingu i kitesurfingu.


Wieża widokowa nad Jeziorem Gardno

Blisko jeziora znajdziemy też świetny punkt obserwacyjny, czyli drewnianą wieżę widokową położoną pośród rozległych łąk. Z wieży widoczne są wydmy i latarnia morska w Czołpinie. To magiczne miejsce, w którym można podziwiać wyjątkową naturę - roślinność oraz żyjące wśród niej zwierzątka, a także wsłuchać się w ciszę.


Rowy - atrakcje dla dzieci

Rowy to doskonałe miejsce na rodzinne wakacje. Znajdziemy tu wiele atrakcji dla najmłodszych wczasowiczów, które dostarczą im niezapomnianych wrażeń i solidnej porcji wakacyjnej rozrywki.

Gigapark

W samym centrum Rowów najmłodsi znajdą Gigapark, czyli atrakcję, która oferuje im dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny i wiele innych zabaw, które pozwolą dzieciom w bezpieczny sposób wyładować swój nadmiar energii. To wyjątkowa rozrywka na świeżym powietrzu, która dostarczy maluchom radości, pozytywnych emocji i adrenaliny.

Minigolf

Pole do minigolfa zapewni świetną rozrywkę dla całej rodziny. Proste zasady gry sprawiają, że bawić się tu mogą zarówno dorośli, jak i małe dzieci. Pole do minigolfa mieści się przy ulicy Bałtyckiej, w centrum Rowów i ma 18 dołków. Dzięki temu rywalizacja jest zróżnicowana i można przy niej spędzić dłuższą chwilę w radosnej atmosferze.

Lunapark i cyrk

Jedną z atrakcji Rowów jest tutejszy cyrk, na który czekają zarówno młodsi, jak i starsi. Występy akrobatów, klaunów, artystów i zwierząt odbywają się w każdym miesiącu wakacji co najmniej jeden raz, dzięki czemu wiele osób może skorzystać z tej rozrywki podczas swoich wczasów.

Idealnym miejscem dla rodzin jest również lunapark, czyli wesołe miasteczko, w którym można pojeździć na karuzeli, samochodzikach i wielu innych atrakcjach, a diabelski młyn potrafi zapewnić prawdziwą moc wrażeń. 


Rowy - atrakcje dla dorosłych

Zarówno dzieci, jak i ich rodzice, będą zachwyceni Rowami. Jakie ciekawe miejsca w tej urokliwej wiosce poleca się do zwiedzania dla dorosłych turystów? Które z nich warto odwiedzić?

Neoromański kościół w Rowach

Znajdujący się w Rowach kościół w stylu neoromańskim jest jednym z najważniejszych obiektów turystycznych w okolicy. Budynek został zbudowany w połowie XIX wieku, a do jego stworzenia wykorzystano ciosane głazy pochodzące z Kamiennej Wyspy na jeziorze Gardno. Ten kościół to piękny, stary zabytek i ciekawe miejsce na mapie Rowów.

Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego

W okolicy Rowów, w odległości około 10 kilometrów od tej miejscowości, znajduje się Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego. Muzeum położone jest we wsi Smołdzino, na terenie parku.

Zobaczysz tu eksponaty archeologiczne, a także dowiedzieć się więcej o wydmach, lasach, jeziorach i pięknej, lokalnej przyrodzie. A jest to coś, czym Słowiński Park Narodowy zdecydowanie może się poszczycić.

Plaża naturystów

W pobliżu Rowów znajdziemy także jedną z 13 w Polsce plaż nudystów. Nie jest to co prawda atrakcja dla każdego, ale miłośnicy pięknej opalenizny na całym ciele z pewnością świetnie odnajdą się w tym miejscu. Plaże naturystów są też z reguły puste, więc można tu znaleźć ciszę i spokój.


Podsumowanie

Rowy to bez wątpienia wyjątkowe miejsce na mapie polskiego wybrzeża. Na północy miasta czekają na nas piękne plaże, z kolei od południa Rowy graniczą ze Słowińskim Parkiem Narodowym, dzięki czemu miłośnicy natury również znajdą tu coś dla siebie. Liczne atrakcje w samych Rowach, a także w okolicy tej malowniczej miejscowości sprawią, że Twój wakacyjny wyjazd będzie udany.


Zdjęcie: freepik.com

3 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page