top of page
  • Redakcja

Najpiękniejsze plaże nad Bałtykiem

Zaktualizowano: 16 kwi

Spis treści:

Tysiące turystów co roku wybierają wakacyjny wypoczynek nad polskim morzem. Nic dziwnego, tamtejsze miejscowości oferują wiele sposobów na spędzenie wolnego czasu i urzekający, wspaniały widok na niekończącą się wodę. Jakie są najlepsze plaże nad Morzem Bałtyckim i gdzie najlepiej jechać nad morze? Podpowiadamy.

Nadbałtyckie plaże - doskonałe miejsce do wypoczynku

Polskie morze to miejsce dla każdego. Odnajdą się tu zarówno rodziny z dziećmi, jak i fani sportów wodnych oraz miłośnicy przyrody. Polskie plaże z drobnym piaskiem kuszą swoim pięknem i zachęcają do wypoczynku w promieniach słońca. Mimo że średnia temperatura wody latem nie jest bardzo wysoka, bo wynosi ok. 18.5°C, nad polskim morzem nie brakuje amatorów kąpieli.

Zwolennicy aktywnego spędzania czasu oprócz pływania mogą też wybrać się na wyprawy rowerowe czy spacery wzdłuż plaży. Na polskim wybrzeżu znajdziemy ich naprawdę wiele, a większość z nich wręcz zachwyca. Jak wygląda ranking plaż nad Bałtykiem? Przyjrzyjmy się niektórym z nich.

Plaża wschodnia w Kołobrzegu

Plaża w Kołobrzegu oferuje mnóstwo atrakcji, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Bary, dmuchane trampoliny i zjeżdżalnie to tylko niektóre z udogodnień, na jakie możemy liczyć na terenie kąpieliska. Nieopodal plaży znajduje się malowniczy bulwar Jana Szymańskiego. Jest to promenada pomiędzy latarnią morską i molo w Kołobrzegu, która w sezonie letnim tętni życiem i jest idealnym miejscem do spacerów.

Kąpielisko w Kołobrzegu zostało również odznaczone Błękitną Flagą, czyli wyróżnieniem za poszanowanie środowiska naturalnego. Ta piękna, szeroka plaża gwarantuje, że będziemy mogli cieszyć się czystą i bezpieczną wodą. Oprócz niej, w Kołobrzegu znajdują się też plaża centralna i plaża zachodnia, tak więc wybór miejsc do odpoczynku jest naprawdę szeroki.

Najpiękniejsze polskie plaże: Ustronie Morskie

Plaża w Ustroniu Morskim przyciąga co roku wielu turystów. Wyróżnia się niesamowitą czystością wody, według wielu jest ona wręcz najczystsza na całym polskim wybrzeżu. Do dyspozycji znajdziemy tu dwa mola spacerowe, które zachęcają do przechadzek nad otwartym morzem, zwłaszcza tuż przed zachodem słońca.

Wspaniałe widoki rozciągają się zarówno od strony morza, jak i od strony lądu, a łagodne zejście do wody sprawia, że jest to świetna plaża dla rodzin z dziećmi. Bezpieczeństwa pilnują tu odpowiednio wykwalifikowani ratownicy, którzy czuwają nad kąpiącymi się plażowiczami.

Piaszczyste plaże w Pobierowie

Piękna, czysta plaża w nadmorskim Pobierowie zachęca do skorzystania z uroków letniego wypoczynku. Strzeżone kąpieliska o łącznej długości ok. 400 metrów zapewniają możliwość bezpiecznego wejścia do wody. Dzięki rozwiniętej infrastrukturze bez problemu wypożyczymy tu leżaki czy skorzystamy z toalety. Na plaży w Pobierowie zostały też wyznaczone specjalne strefy, w których dozwolone jest przebywanie zwierząt. W pozostałych częściach plażowanie z psem jest zakazane.

Pobierowo słynie z organizowania corocznej imprezy – Akademii Słońca. W lipcu i w sierpniu, w ramach tego wydarzenia można wziąć udział w bezpłatnych wydarzeniach, takich jak aktywności sportowe (pilates, aerobik, rozgrywki w piłkę), nauka tańca, mini disco dla dzieci czy różnego rodzaju konkursy i zawody. Organizowane są też seansy kina plażowego, dyskoteki i kabarety. Mówiąc krótko, w Pobierowie nikt nie będzie się nudził.

Piaszczyste wybrzeże w Mielnie

Mielno wielu osobom kojarzy się przede wszystkim z dobrymi imprezami i życiem towarzyskim. Czy wiesz, że znajduje się tam również fantastyczna plaża? Na drewnianych falochronach wystających z wody lubią przesiadywać mewy, co tworzy bardzo urokliwy obrazek.

W okresie letnim na plaży funkcjonują strzeżone kąpieliska, a nieopodal możesz zajrzeć do barów, restauracji i smażalni ryb. Działają tam również wypożyczalnie sprzętu wodnego, z których możesz skorzystać, a jeśli wolisz inne sportowe aktywności, możesz pograć w siatkówkę plażową na specjalnie przeznaczonym do tego boisku.

Latarnia morska i plaża, czyli Niechorze

W Niechorzu znajduje się duża plaża, oddzielona od strony lądu stromym, wysokim klifem. Możemy tu skorzystać z takich atrakcji nad morzem jak zjeżdżalnie wodne czy dmuchane place zabaw. Jest idealna do uprawiania sportów wodnych, ponieważ w Niechorzu wypożyczyć możemy skutery wodne i motorówki.

A w ramach przerwy od intensywnych aktywności lub opalania, z plaży można udać się na spacer do przystani rybackiej lub odwiedzić latarnię morską, wybudowaną w 1866 r. Jest ona dostępna do zwiedzania, a taras widokowy położony na wysokości 37 metrów zdecydowanie warto zobaczyć. Możemy z niego obejrzeć piękne plaże na Wybrzeżu Rewalskim.

Perła wśród najpiękniejszych plaż w Polsce: Rowy

Jedna z najpiękniejszych polskich plaż znajduje się w Rowach. Co prawda najszersza naturalna plaża w Polsce znajduje się w Świnoujściu, ale Rowy też mają się czym pochwalić pod tym względem. Czysty, bardzo szeroki pas piasku zachęca do korzystania z uroków wakacji. Ta duża plaża ma bardzo istotną zaletę – da się tu znaleźć miejsce nawet wtedy, gdy dookoła jest mnóstwo turystów.

Chronione kąpieliska pozwalają fanom pływania na bezpieczne wchodzenie do wody. Niedaleko stąd znajduje się również plaża naturystów. Co ciekawe, Rowy otacza Słowiński Park Narodowy, dzięki czemu mogą się poszczycić wyjątkową przyrodą. W parku znajdziesz wspaniałe wydmy i niejeden rezerwat przyrody. Zachwycająca fauna i flora sprawią, że miłośnicy natury zakochają się w tym miejscu.

Polskie plaże nad Bałtykiem – podsumowanie

Planujesz wakacje nad polskim morzem i zależy Ci na piaszczystej, dużej plaży? Kołobrzeg, Ustronie Morskie, Pobierowo, Mielno lub Niechorze mogą być miejscem, którego szukasz. Wiele osób uważa, że to najpiękniejsze plaże w Polsce. A to tylko niektóre z pięknych plaż nad Bałtykiem. Wiele z nich może pochwalić się tym, że została im przyznana Błękitna Flaga, która jest znakiem dobrej ochrony środowiska naturalnego, a co za tym idzie, również czystości. Jakie są najlepsze plaże w Polsce? Wybierz wakacje nad Bałtykiem i sam sprawdź odpowiedź na to pytanie.


Zdjęcie: https://pixabay.com/pl/photos/

2 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page