top of page
  • Redakcja

Kołobrzeg - atrakcje jakie warto odwiedzić w Kołobrzegu

Zaktualizowano: 16 kwi

Spis treści

Kołobrzeg to bez wątpienia wyjątkowe miejsce na polskim wybrzeżu. Jest jednym z najciekawszych miast w województwie zachodniopomorskim, a jego bogata oferta noclegowa sprawia, że w sezonie letnim Kołobrzeg co roku przyciąga wielu turystów. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, zarówno dzieci, jak i dorośli. Jakie są najciekawsze atrakcje w Kołobrzegu?

Ratusz i "Nowa Starówka" w Kołobrzegu

W samym sercu miasta znajduje się piękny ratusz z czerwonej cegły zbudowany w XIX wieku. Okazały budynek wygląda jak średniowieczny zamek obronny, a zwiedzając to miejsce możesz obejrzeć wystawy i makiety, które opowiedzą Ci o dziejach miasta. W ratuszu mieści się również galeria sztuki współczesnej.

"Nowa Starówka" znajduje się w okolicy ratusza i jest bardzo urokliwym miejscem. Nazwa pochodzi stąd, że ciekawe kamieniczki na rynku nie są zabytkowymi budynkami, ale nadają mu wyjątkowy charakter i klimat. To świetna okolica do spacerów.

Promenada nadmorska w Kołobrzegu

Promenada Wydmowa to jeden z najdłuższych i najpiękniejszych deptaków nad naszym morzem. Można stwierdzić, że w sezonie letnim staje się on towarzyskim centrum Kołobrzegu.

To miejsce pełne kawiarni, lokalów gastronomicznych i straganów z pamiątkami. Upodobali je sobie również muzycy, których często możesz tu spotkać i usłyszeć. Promenada biegnie od latarni morskiej do molo i jest idealna do letnich przechadzek.

Molo w Kołobrzegu

Obowiązkowym punktem programu podczas wizyty w tym mieście jest spacer po kołobrzeskim molo. Rozciąga się z niego piękny widok na otwarte morze, który zachwyca szczególnie o wschodzie lub zachodzie słońca. Molo ma aż 220 metrów i jest bardzo popularne wśród wszystkich, którzy uwielbiają długie spacery na świeżym powietrzu.

Latarnia Morska w Kołobrzegu

Piękna latarnia morska to jedna z wizytówek miasta. Wchodząc na 26-metrową latarnię morską możemy wyjść na taras widokowy, z którego rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na panoramę Kołobrzegu.

Z latarnią morską wiąże się jeszcze jedna atrakcja, którą ma do zaoferowania Kołobrzeg. W jej środku mieści się bowiem Muzeum Minerałów. To prawdziwe dwa w jednym.

Port rybacki i Skansen Morski w Kołobrzegu

Wśród ciekawych miejsc na mapie Kołobrzegu znajdziemy również port morski i Skansen Morski. W skansenie obejrzymy nieużywane już okręty morskie, natomiast port ciągle tętni życiem - jest to przystań dla jachtów, siedziba rybaków i centrum handlu. Można tu przyjść na targ rybny, aby zaopatrzyć się w świeże ryby z lokalnych połowów.

Kamienica Schliffenów w Kołobrzegu

W Kołobrzegu mieści się także wyjątkowa Kamienica Schliffenów. Jest to najstarsza z zabytkowych kamienic na Starym Mieście, bo pochodzi aż z XV wieku. Zwiedzając ją, możemy obejrzeć sale wystawowe i poznać sekrety mieszczańskiego życia na Pomorzu.

Atrakcje turystyczne dla dzieci w Kołobrzegu

W Kołobrzegu znajdziesz wiele atrakcji nad morzem dla całej rodziny. Jeśli planujesz przyjechać tu na wakacje nad morzem z dziećmi, możesz być spokojny, że nie grozi im nuda. Nietypowe muzea i park linowy to tylko niektóre z możliwości. Co Kołobrzeg ma do zaoferowania najmłodszym?

Muzeum 6D - Maszoperia

W Kołobrzegu znajduje się wyjątkowe na skalę Europy Muzeum 6D z interaktywną wystawą dla dzieci i dorosłych. Przy wejściu każdy zwiedzający otrzymuje specjalne okulary, które pozwalają oglądać malunki wykonane specjalną techniką. Obrazy zabiorą nas w prawdziwą przygodę i rozbudzą wyobraźnię pokazując historie rybaków i morskie legendy.

Muzeum Figur Woskowych w Kołobrzegu

Jedną z ciekawszych atrakcji dla dzieci, które oferuje Kołobrzeg, jest Muzeum Figur z wosku. Jest to miejsce, w którym znajdziesz wielu celebrytów i ciekawe postacie z bajek, a raczej ich wierne kopie stworzone z wosku. Turyści cenią sobie jakość wykonania figur i ich różnorodność.

Rejs statkiem

Popularne w Kołobrzegu rejsy statkiem to idealna atrakcja dla całej rodziny. Liczne rejsy wycieczkowe to świetna okazja do urozmaicenia dnia i pokazania najmłodszym uroków morskiego życia. A tuż po rejsie można wrócić do wypoczywania na jednych z najpiękniejszych plaż nad polskim morzem.

Atrakcje turystyczne dla dorosłych w Kołobrzegu

Kołobrzeg to nie tylko atrakcje dla najmłodszych - nie będą się tu nudzić również dorośli. W tym mieście każdy znajdzie dla siebie zajęcie. Na miłośników historii czeka wiele zabytków, na aktywnych turystów liczne ścieżki rowerowe, a na plażowiczów piękny piasek i czysta woda. Sprawdźmy, jakie jeszcze miejsca do zwiedzania oferuje Kołobrzeg.

Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu

Będąc w Kołobrzegu warto zajrzeć do Muzeum Oręża Polskiego. Ten oddział Muzeum Miasta Kołobrzeg prezentuje okazały zbiór broni, mundurów, uzbrojenia i pojazdów wojskowych. Jest to więc wymarzone miejsce dla miłośników militariów. Wystawa "Dzieje oręża polskiego" może jednak zaciekawić także tych, którzy nie mieli wcześniej do czynienia z tą tematyką.W

Pomnik Zaślubin Polski z Morzem w Kołobrzegu

Mówiąc o atrakcjach Kołobrzegu, nie można zapomnieć o pomniku, który upamiętnia symboliczne zaślubiny Polski z morzem. Pomnik o imponujących rozmiarach zawiera płaskorzeźbę żołnierzy i tworzy swojego rodzaju bramę nad morze.

Pomnik Tysiąclecia

Warto zwrócić uwagę również na Pomnik Tysiąclecia, zwany Marchewką. Znajduje się on obok Bazyliki Mariackiej i jest pamiątką tysięcznej rocznicy ustanowienia biskupstwa w Kołobrzegu. A skąd potoczna nazwa Marchewka? Właśnie taki kształt przypomina otwór w pomniku.

Wieża ciśnień i Browar Colberg

Browar Colberg (czyli Kołobrzeg w języku niemieckim) jest pamiątką tego, że przed wojną Kołobrzeg słynął z produkcji piwa. To specjalna atrakcja dla dorosłych, którzy mogą tu spróbować różnych rodzajów piw, zarówno ciemnych, jak i jasnych.

Browar mieści się w zabytkowej wieży ciśnień, która podczas II wojny światowej stanowiła główny zbiornik wody pitnej dla mieszkańców miasta. Warto ją zobaczyć nawet wtedy, gdy nie chcemy wchodzić do browaru.

Podsumowanie

Kołobrzeg to jedno z najstarszych miast na Pomorzu, a jednak do dziś potrafi zaskakiwać. Czym? Swoją różnorodnością, urzekającymi widokami i wieloma atrakcjami dla całych rodzin. Odkryj historię tego nadmorskiego kurortu i ciesz się aktywnymi wakacjami lub spokojnym odpoczynkiem na plaży zachodniej. Kołobrzeg już na Ciebie czeka.


Zdjęcie: https://pixabay.com/pl/photos/

5 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page