top of page
  • Redakcja

Atrakcje nad morzem bałtyckim

Zaktualizowano: 16 kwi

Spis treści


Odkryj najpiękniejsze atrakcje nad polskim morzem. Poznaj historyczne latarnie morskie, piękne parki narodowe i ciekawe muzea. Przekonaj się, że polskie wybrzeże Bałtyckie oferuje niezliczone atrakcje turystyczne, które zachwycą każdego podróżnika. Sprawdź nasz przewodnik i wybierz się w kolejną podróż.

Latarnie morskie nad polskim morzem

Naszą listę ciekawych miejsc nad morzem rozpoczynamy od symbolicznych latarni morskich. Te wysokie wieże są nie tylko ważnym elementem dla żeglugi, ale także są niemałą atrakcją turystyczną. Wiele z nich kryje w sobie ciekawą historię, a widok z ich szczytu na panoramę morza zapiera dech w piersiach.

Jedną z najbardziej malowniczych jest latarnia morska w Niechorzu. Ta historyczna budowla nie tylko służy jako taras widokowy, ale również opowiada fascynującą historię. Oprócz niej polecamy także latarnię morską w Kołobrzegu, Darłowie, Rozewie czy na Helu. Każda z nich jest perełką na mapie polskiego wybrzeża.

Latarnia morska w Niechorzu

To jedna z najbardziej malowniczych i rozpoznawalnych atrakcji na polskim wybrzeżu. Wznosi się na 45 metrów wysokości, a jej białe i czerwone pasy są widoczne z dużej odległości. Z tarasu widokowego rozpościera się widok na całą okolicę. Jest zdecydowanie warta odwiedzenia i pokonania 210 schodów, które prowadzą na jej szczyt.

Najciekawsze parki narodowe nad morzem bałtyckim

Atrakcje nad morzem to jednak nie tylko piaszczyste plaże i latarnie. To również parki narodowe, które zapewnią Ci niezwykły kontakt z przyrodą, w tym fauną i florą. Naszą podróż zaczynamy od Wolińskiego Parku Narodowego, który jest położony na wyspie Wolin. Na jego powierzchni znajdują się przede wszystkim lasy, wzniesienia polodowcowe, a także klifowe wybrzeże.

Słowiński Park Narodowy – ciekawe miejsce dla małych przyrodników

Największe atrakcje dla najmłodszych nad Morzem Bałtyckim? To ruchome wydmy, które znajdują się w Słowińskim Paru Narodowym. Przemieszczają się nawet do 10 metrów na rok. Spacerując po nich, można poczuć się jak podczas wyprawy na pustynię. Dostarczają one niezapomnianych wrażeń dla dużych i małych przyrodników.

Kołobrzeg - perła zachodniej części wybrzeża

Kołobrzeg to perła zachodniego wybrzeża, a jednocześnie jedno z najatrakcyjniejszych miejsc nad polskim morzem. Swoją podróż warto zacząć od malowniczej latarni morskiej. Wspinaczka na jej szczyt wynagradza wspaniałym widokiem na Bałtyk i okolicę.

W Kołobrzegu znajdziesz również piękne i szerokie plaże, promenadę oraz wiele malowniczych alejek do spacerowania. Miasto może poszczycić się też ciekawymi muzeami, takimi jak Muzeum Oręża Polskiego, a także Muzeum Bursztynu. Z kolei w nadmorskich restauracjach spróbujesz tradycyjnych dań ze świeżo złowionymi rybami.

Muzeum Obrony Wybrzeża na Helu

Półwysep Helski to nie tylko Władysławowo i Jastarnia. To również jeden z ważniejszych punktów historycznych nad Morzem Bałtyckim, który co roku przyciąga zaciekawionych turystów. Mowa oczywiście o Muzeum Obrony Wybrzeża na Helu. To niezwykłe miejsce, które opowiada militarną przeszłość regionu. Wśród eksponatów znajdziesz wojskowy sprzęt, dokumenty czy pamiątki z okresu II wojny światowej. To prawdziwa lekcja historii w malowniczym otoczeniu półwyspu.

Fokarium na Helu – idealne na niepogodę

Deszczowy dzień nad morzem? Fokarium na Helu to idealne miejsce, aby poznać życie morskich ssaków. To właśnie tutaj możesz z bliska obserwować te niezwykłe zwierzęta, które są jednymi z najbardziej uroczych mieszkańców Bałtyku.

Podczas wizyty w fokarium dowiedziesz się więcej o ich życiu, zachowaniach oraz prowadzonych wobec nich działaniach ochronnych. Fokarium na Helu organizuje także regularne pokazy karmienia tych zwierząt. Są one połączone z ciekawą prelekcją oraz sztuczkami, które foki chętnie wykonują przed turystami. To nie lada gratka nie tylko dla najmłodszych widzów.

Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie – niezwykły skansen

Wikingowie na terenie Polski? Dowiedz się, co łączy ich ze Słowianami. Skansen w Wolinie to niezwykła podróż do przeszłości. Na jego terenie zobaczysz liczne atrakcje takie jak dokładne rekonstrukcje słowiańskich grodów oraz wiosek wikingów. Możesz także poznać obyczaje dawnych mieszkańców tego regionu, kulturę czy dzienne życie.

Co więcej, na wyspie Wolin regularnie odbywa się Festiwal Słowian i Wikingów. To impreza plenerowa w formie rekonstrukcji historycznych, która jest organizowana w pierwszy weekend sierpnia. Największą atrakcją tego wydarzenia są rekonstrukcje bitwy wojów. Nie brakuje również programu dla dzieci, które mogą brać udział w średniowiecznych zabawach, a do tego walczyć na dziecięcych turniejach.

Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie

Mamy także specjalne atrakcje nad morzem dla fanów modelarstwa i kolejnictwa. Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie zapewni Ci wspaniałą podróż po największych zabytkach w Polsce w mikroskali.

W parku znajduje się wiele dokładnie wykonanych modeli znanych budowli i obiektów z całej Polski, w tym zamki, pałace, kościoły oraz inne zabytki. A to wszystko w jednym miejscu. Ponadto znajdziesz tutaj rozbudowane makiety kolejek, które są dużą atrakcją zarówno dla małych, jak i dużych widzów.

Atrakcje nad morzem - podsumowanie

Wybrzeże nad morzem jest pełne pereł, które warto odkryć na własną rękę. Malownicze latarnie, muzea czy parki narodowe to tylko część atrakcji, która czeka na zwiedzających. Oprócz nich warto również zwrócić uwagę na niezwykłe miasta, piaszczyste plaże i trakty spacerowe. Czekają tutaj niezliczone miejsca, które czekają na odkrycie. Stwórz niezapomniane wspomnienia nad polskim wybrzeżem.


Zdjęcie: https://pixabay.com/pl/photos/

22 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page