top of page
  • Redakcja

Pobierowo - atrakcje, jakie warto odwiedzić w Pobierowie?

Zaktualizowano: 16 kwi


Spis treści

Pobierowo należy do najładniejszych miejscowości polskiego wybrzeża. Jest ono położone w malowniczym województwie zachodniopomorskim. Co roku przyciąga turystów skuszonych pięknymi plażami i licznymi atrakcjami nad morzem. To idealne miejsce nie tylko na wypoczynek, ale i na odkrywanie tutejszej oferty oraz okolicy Pobierowa.

Plaża w Pobierowie

W Pobierowo znajduje się szeroka i piaszczysta plaża, której przyznano Certyfikat Błękitnej Flagi. Czysty piasek, a do tego strzeżone kąpieliska sprawiają, że jest to doskonałe miejsce do relaksu dla całej rodziny.

Domek do góry nogami

Domek do góry nogami, położony przy ulicy Grunwaldzkiej, to jedna z ciekawszych atrakcji Pobierowa. Ten niezwykły budynek jest wywrócony dachem do dołu. Robi niezwykłe wrażenie nie tylko na najmłodszych. Co więcej, jest w pełni umeblowany. Jednak podobnie jak fasada, w środku wszystko jest do góry nogami. Zawrót głowy gwarantowany!

Szlaki rowerowe

W regionie w okolicach Pobierowa znajdują się również malownicze szlaki rowerowe, które prowadzą przez malownicze krajobrazy, łącząc nadmorskie miejscowości. Odkryj m.in. Letniskowy Szlak Pobierowa o długości 5,5 km oraz Zachodni Szlak Łącznikowy o długości 3 km.

Co więcej, w Pobierowie znajdują się dwa szlaki piesze, w tym Szlak Nadmorski i Szlak Pobrzeża Rewalskiego. Pierwszy z nich ciągnie się na długość 12 km, a drugi - 13 km.

Bałtycki Krzyż Nadziei w Pustkowie

Niedaleko Pobierowa, w Pustkowie, wznosi się Bałtycki Krzyż Nadziei. To pomnik upamiętniający nadzieję i pokój. Ma 19 metrów wysokości i jest zlokalizowany na klifie. Co ciekawe, jest repliką krzyża, który znajduje się na Giewoncie. Obok niego znajduje się zrekonstruowany okręt. Powstał podczas wystawy Expo 2000 oraz był fragmentem wystawy w województwie zachodniopomorskim.

Zegar kwiatowy w Pobierowie

W Pobierowie znajduje się jeszcze inna ciekawa atrakcja. Jest nią zegar kwiatowy. W odróżnieniu od innych zegarów, jego tarcza jest w pełni wykonana z kwiatów. Co ciekawe, nie brakuje na nim również wskazówek, które pokazują aktualną godzinę. Z kolei u dołu zegara znajduje się zielony napis Pobierowo, stworzony z roślin. Całość tworzy niezwykłą, przyciągającą uwagę atrakcję, obok której nie można przejść obojętnie.

Oceanarium w Pobierowie

Kolejnym punktem na mapie jest oceanarium. To fascynujące miejsce, które przenosi odwiedzających w podwodny świat - pełen tajemnic i kolorowych morskich stworzeń. Oceanarium jest położone blisko plaży, w zachodniej części Pobierowa. Co roku przyciąga tłumy turystów niezależnie od pogody czy pory roku. Możesz w nim zobaczyć ryby z różnych zakątków świata, w tym nawet rekiny.

Podróż uzupełniają kolorowe rafy oraz inne atrakcje związane z podwodnym światem. To niewątpliwie, edukacyjne miejsce, które zachwyca różnorodnością i bliskością podwodnych zwierząt.

Pobierowo - atrakcje turystyczne dla dzieci

Strzeżone kąpielisko, piasek, promenada - Pobierowo słynie z wielu atrakcji dla najmłodszych. Warto jednak wiedzieć, że ta miejscowość może zaoferować znacznie więcej. Sprawdź, co takiego czeka na spędzające tu wakacje nad morzem z dziećmi.

Tuż niedaleko Pobierowa znajduje się jedna z największych atrakcji dla dzieci, jaką jest Park Wieloryba w Rewalu. To tematyczny park rozrywki, gdzie dzieci uczą się przez zabawę i poznają różne gatunki zwierząt morskich. Czeka na nich ponad 100 stworów, w tym wieloryby czy rekiny. Na jego terenie znajduje się także dmuchany zamek i plac zabaw.

Kolejną atrakcją jest park linowy, który znajduje się przy ul. Grunwaldzkiej w Pobierowie. Mniejsze i większe dzieci mogą korzystać z dostępnych tras podzielonych na różne stopnie trudności. To doskonały pomysł na aktywny wypoczynek dla całej rodziny.

Na naszej liście nie mogło również zabraknąć takich atrakcji dla najmłodszych jak nadmorski park miniatur i kolejek w Dziwnowie. To fantastyczne miejsce dla całej rodziny. Znajdują się w nim miniatury słynnych budowli oraz kolejki, gdzie można zobaczyć poruszające się lokomotywy na trasie ponad kilometra długości. Niedaleko mieści się wesołe miasteczko oraz Bałtycki Park Dinozaurów we Wrzosowie.

Pobierowo i okolice to zdecydowanie atrakcyjny region dla rodzin z dziećmi. To właśnie tutaj można zobaczyć wiele ciekawych miejsc nad morzem związanych nie tylko z Bałtykiem, ale również z naturą i kulturą. Niezależnie od wieku każdy tutaj znajdzie coś dla siebie.

Pobierowo - atrakcje turystyczne dla dorosłych

Na co zaś mogą liczyć dorośli? Pobierowo, które jest idealne dla rodzin z dziećmi, ma też bogatą ofertę dla dorosłych. Oto niektóre z atrakcji, które warto sprawdzić podczas wizyty w tej malowniczej miejscowości nad Bałtykiem.

Jedną z nich jest latarnia morska, która znajduje się w Niechorzu, niedaleko Pobierowa. Sięga ona 37 metrów wysokości, a jej taras widokowy pozwala podziwiać całą okolicę.

Ponadto na pobierowskim wybrzeżu znajdziesz równie liczne restauracje i bary. Skosztujesz w nich lokalnych dań, świeżych ryb i owoców morza. To doskonała lokalizacja, aby wypocząć, a do tego znaleźć ciekawe miejsca do relaksu i zabawy.

Tym samym w Pobierowie odnajdą się nie tylko rodziny z dziećmi, ale również dorośli, którzy szukają atrakcyjnego i spokojnego miejsca na urlop. W tej malowniczej miejscowości możesz spędzić wolny czas tak, jak lubisz, aktywnie lub wypoczywając na pięknej plaży.

Podsumowanie

Pobierowo słynie z malowniczych krajobrazów, szlaków turystycznych oraz licznych atrakcji dla dorosłych i dzieci. Z tego powodu jest chętnie wybierane przez turystów, którzy chcą spędzić wolny czas w urokliwym i ciekawym miejscu. Przekonaj się o atrakcjach tego regionu na własne oczy. Zapraszamy do Pobierowa, miejsca, które zachwyca o każdej porze roku.

Zdjęcie: https://unsplash.com/photos/

2 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page