top of page
  • Redakcja

Niechorze - atrakcje jakie warto odwiedzić w Niechorzu

Zaktualizowano: 16 kwi

Spis treści

Niechorze to mała, malownicza wioska położona w województwie zachodniopomorskim, w połowie drogi między Dziwnowem a Kołobrzegiem. Na stałe mieszka tu zaledwie tysiąc mieszkańców. Jest to jedno z bardziej kameralnych, a jednocześnie ciekawych miejsc nad polskim morzem. Jakie są najciekawsze atrakcje w Niechorzu?

Latarnia morska w Niechorzu

Latarnia morska w Niechorzu położona jest na klifowym brzegu. Cała budowla, wzniesiona w 1866 roku z licowanej cegły, prezentuje się naprawdę okazale. Na 37 metrach wysokości znajduje się platforma widokowa, a najwyższą częścią jest laterna z dachem w kształcie kopuły. Jej światło sięga około 37 kilometrów.

Za latarnią morską Niechorze mieści się też piękny, stary ogród. Od strony południowej latarnia morska jest otoczona przez budynki gospodarcze i mieszkalne, w których dawniej żyły rodziny latarników, dbających o prawidłowe działanie tego obiektu. To miejsce, a szczególnie taras widokowy latarni morskiej, to obowiązkowy punkt na turystycznej mapie wybrzeża.

Plaża w Niechorzu

Wszyscy wypoczywający w Niechorzu z pewnością udadzą się na tutejszą piękną plażę. Jest ona bardzo szeroka, a to, co rzuca się w oczy, to jej czystość. Na plaży w Niechorzu czeka na nas moc atrakcji nad morzem. Ulubionym miejscem do zabawy dla dzieci są tu dmuchane zamki i zjeżdżalnie wodne, natomiast dorośli mogą wypożyczyć skutery wodne i poczuć prawdziwą adrenalinę.

Ponadto na wydzielonej części plaży w Niechorzu znajduje się baza rybacka. Możemy tu podziwiać piękne, kolorowe łodzie, rybackie kutry, a do tego zakupić pyszne, świeże ryby z lokalnego połowu.

Niechorze - Nadmorska Kolej Wąskotorowa

Doskonałym pomysłem na spędzenie czasu nad morzem jest przejażdżka nadmorską kolejką wąskotorową. Te nietypowe pociągi kursują regularnie i mogą zabrać nas z Niechorza do pobliskich miejscowości. Podczas przejazdu możemy podziwiać piękne widoki, więc na pewno będzie to niezapomniane przeżycie.

Park Miniatur Latarni Morskich

Na terenie parku obejrzysz wszystkie najpiękniejsze latarnie morskie polskiego wybrzeża. Oczywiście w wersji miniaturowej! Modele wykonane są w skali 1:10, dzięki czemu możemy dokładnie zobaczyć szczegóły budowli.

W zaledwie 45 min. zwiedzimy tu całe wybrzeże, w tym Hel, Gdańsk, Jastarnię czy Krynicę Morską. Można też zatrzymać się w kawiarni na krótki odpoczynek. Park miniatur latarni morskich spodoba się zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Motylarnia i Oceanarium Niechorze

Miłośnicy zwierząt znajdą w Niechorzu dwa fantastyczne miejsca. Jednym z nich jest motylarnia. Setki barwnych motyli z zakątków całego świata tworzą w pomieszczeniu magiczny klimat. To też dobra okazja żeby dowiedzieć się więcej o tych stworzeniach.

Z kolei w Oceanarium podziwiać możemy zwierzęta zamieszkujące rafy koralowe. To niecodzienna możliwość - na własne oczy obejrzeć żyjące w głębinach rekiny, piranie, płaszczki, skrzydlice oraz wiele gatunków ryb.

Zagroda chłopska w Niechorzu

Kompleks zabudowań gospodarskich przy ul. Ludnej w Niechorzu został wzniesiony na przełomie XVIII i XIX wieku. Warto zwrócić uwagę na charakterystyczną technikę szachulcową, która wyraźnie prezentuje się na budynku. Pomieszczenia mieszkalne, stodoła, spichlerz i stajnia to ślady historii tego regionu.

Niechorze - atrakcje turystyczne dla dzieci

Wymarzone wakacje nad morzem to rozrywka dla całej rodziny, w tym również dla najmłodszych. Co czeka na nich w Niechorzu?

Niechorze - Foka Depka

W centrum Niechorza mieści się wyjątkowy plac Foki Depki. Za tą sympatyczną foczką kryje się prawdziwa historia. Depka urodziła się w 2004 r. w helskim fokarium i została wypuszczona wolno do Bałtyku. Popłynęła wtedy do brzegów Danii i Niemiec, jednak niedługo wróciła na polskie wybrzeże.

Depka często wylegiwała się na piasku wśród turystów lub wyłaniała się z wody obserwując brzeg. Była w tym okresie jedyną dziko żyjącą foką w tej części morza i doczekała się swojego własnego pomnika.

Niechorze - Muzeum Figur Woskowych

Od 2015 r. w Niechorzu działa również Muzeum Figur Woskowych. Zobaczysz w nim wierne kopie celebrytów i sławnych ludzi. Dla dzieci wyjątkowe znaczenie może mieć też to, że znajdą w nim postacie ze swoich ulubionych bajek. Godziny otwarcia tego miejsca to 10.00 - 18.00 przez cały tydzień.

Niechorze - atrakcje turystyczne dla dorosłych

Jak widać, Niechorze to nadmorski raj dla dzieci. Na jakie atrakcje mogą tu natomiast liczyć dorośli? Sprawdźmy jeszcze kilka miejsc.

Niechorze - Muzeum Rybołówstwa Morskiego

Turyści przyjeżdżający do Niechorza mogą odwiedzić ciekawe Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Wśród eksponatów znajdziesz tu łodzie rybackie, narzędzia służące do połowu, a także historyczne fotografie, pokazujące m.in. wyjątkowe okazy ryb.

Oprócz stałej ekspozycji poświęconej rybołówstwu morskiemu znajdziemy tu również liczne wystawy czasowe. Muzeum położone jest przy ul. Aleja bursztynowa 28. Sprawdź godziny otwarcia i odkryj rybackie sekrety.

Przybrzeżne jezioro Liwia Łuża - Niechorze

Niechorze składa się z dwóch części - starszej, klifowej i nowszej, przylegającej do jeziora Liwia Łuża. Łączy ono dwie urokliwe miejscowości, z jednej strony jeziora mieści się Niechorze, a z drugiej Pogorzelica.

Ten obszar od 1959 r. znajduje się w rezerwacie ornitologicznym i jest naturalnym siedliskiem ptactwa wodnego, wyjątkowe są tu m.in. miejsca lęgowe łabędzia niemego. Dookoła jeziora prowadzi zielony szlak turystyczny, który zaprasza do relaksującego spaceru po pięknym terenie.

Atrakcje w okolicy Niechorza

Dużą zaletą Niechorza jest jego atrakcyjne położenie. Jeśli zwiedziłeś już wszystko, co ma do zaoferowania, możesz wybrać się również do pobliskich miejscowości.

W okolicy czeka na Ciebie Park Wieloryba w Rewalu, czyli świetny tematyczny park rozrywki, ruiny kościoła w Trzęsaczu czy chociażby Magiczny Domek w Pobierowie.

Podsumowanie

Niechorze to urokliwe miejsce, w którym z pewnością nie będziesz się nudzić. Myślałeś, że wyjazd nad morze to tylko leżenie na plaży? Nie w Niechorzu. Znajdziesz tu ciekawe atrakcje dla całej rodziny, które pozwolą Ci aktywnie spędzić czas. Ta mała miejscowość potrafi też zapewnić spokój, który sprawi, że wakacyjny wypoczynek będzie dla Ciebie czasem prawdziwej regeneracji.


2 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page