top of page
  • Redakcja

Mielno - atrakcje, jakie warto odwiedzić w Mielnie

Zaktualizowano: 16 kwi

Spis treści

Mielno to miasto położone nad Morzem Bałtyckim, w województwie zachodniopomorskim. Jego piękne plaże, atrakcje nad morzem oraz okoliczna flora co roku przyciąga wielu turystów z całego kraju nie tylko w sezonie letnim. Przekonaj się, że to miejsce stworzone dla każdego. Odkryj, jakie perełki skrywa i zaplanuj swój kolejny wyjazd nad morze.

Pomnik Lotników

Mielno uhonorowało lotników, którzy zginęli w katastrofie lotniczej podczas lotu treningowego w 1987 roku, stawiając imponujący Pomnik Lotników. Znajduje się on na Promenadzie Nadmorskiej.

Pomnik przedstawia część ogonu myśliwca, która jest umieszczona na granitowej bryle. Co ciekawe, materiał, z którego jest on wykonany, jest taki sam, jak materiał używany do budowy samolotów sił powietrznych.

Promenada Przyjaźni w Mielnie

Spacerując Promenadą Przyjaźni, można podziwiać malownicze widoki morza i pięknych plaż. Bez wątpienia to jedna z najbardziej malowniczych atrakcji Mielna, która powinna być obowiązkowym punktem wycieczki.

Promenada nadmorska w Mielnie powstała na początku XX wieku, ma około 3 kilometrów długości i łączy miasto z Unieściem. Oprócz przepięknych widoków można na niej spotkać liczne atrakcje, w tym kawiarnie, restauracje czy stoiska z lokalnymi pamiątkami.

Pomnik Morsa

Ten wyjątkowy pomnik morsa znajduje się tuż przy wejściu na plażę. Jest on zadedykowany miłośnikom zimowych kąpieli. Jego obecność na nadmorskim krajobrazie Mielna dodaje miejscu charakteru i stanowi niemałą perełkę dla zwiedzających.

Piernikowy Dom do góry nogami

Kolejną atrakcją jest Piernikowy Dom. To obowiązkowy punkt wycieczki dla rodzin z dziećmi. Podczas wizyty dorośli oraz najmłodsi goście mogą podziwiać wyjątkowy budynek, który jest odwrócony dachem do dołu. Co więcej, przed nim siedzi Baba Jaga, a z zewnątrz wygląda na zrobiony z piernika i czekolady.

Pomnik Jelenia

To nie tylko niezwykła rzeźba, ale również ciekawy element krajobrazu. Pomnik jelenia przyciąga licznych turystów i miłośników sztuki, stając się nieoficjalnym symbolem miasta.

Pierwszy pomnik jelenia został ufundowany w okresie międzywojennym przez barona von Versena. Obecnie znajduje się na terenie Archiwum Państwowego w Koszalinie. W 2023 roku została zaś przedstawiona jego rekonstrukcja.

Aleja lipowa

Aleja lipowa w Mielnie to zachwycające miejsce, które zaprasza do spokojnych spacerów wśród przyrody. Ma ponad 2 kilometry długości, a wzdłuż niej rosną ponad 150-letnie lipy.

Co ciekawe, Aleja Lipowa od 2014 roku jest pomnikiem przyrody, a do tego jest uznawana za naturalny korytarz ekologiczny. Ponadto ma swoje uwarunkowania historyczne i stała się elementem regionalnego systemu zadrzewień alejowych. Bez wątpienia spacer wzdłuż niej to doskonała okazja, aby podziwiać piękno przyrody.

Ogrody Hortulus

Ogrody Hortulus w Dobrzycy w okolicy Mielna to prawdziwy raj dla miłośników natury. Ogrody tematyczne, które znajdują się na jego terenie, są zaliczane do jednych z najpiękniejszych w Europie. Znajdziesz w nich różnorodne gatunki roślin, w tym również egzotyczne, a do tego labirynty, punkty widokowe i inne atrakcje. Na najmłodszych zaś czeka plac zabaw.

Mielno - atrakcje turystyczne dla dzieci

Dla najmłodszych Mielno zapewnia wiele atrakcji, w tym parki linowe, dmuchany park rozrywki, czy interaktywne muzea. Poniżej przedstawiliśmy kilka propozycji, które będą idealnym miejscem zarówno dla najmłodszych, jak i starszych uczestników.

Park linowy Tukan

Jedną z pierwszych atrakcji dla najmłodszych jest park linowy Tukan. Znajdują się w nim trasy specjalnie dostosowane do różnych grup wiekowych. Park stawia na profesjonalizm, zapewniając młodszym i starszym dzieciom dobrą i bezpieczną zabawę.

Dmuchany park rozrywki

Kolejnym miejscem, które warto odwiedzić z dziećmi, jest dmuchany park rozrywki w Sarbinowie. Jest idealny do szaleństw niezależnie od pogody. Znajdują się w nim liczne dmuchane zamki, trampoliny czy zjeżdżalnie. A to wszystko pośród dmuchanych palm i leżaków.

Mielno - atrakcje turystyczne dla dorosłych

Mielno to także liczne atrakcje dla dorosłych, w tym historyczne miejsca, latarnie morskie, a do tego bogata oferta życia kulturalnego. Poznaj kilka z naszych sprawdzonych propozycji na urlop na wybrzeżu.

Kościół Przemienienia Pańskiego

Atrakcje dla dorosłych w Mielnie zaczniemy od Kościoła Przemienienia Pańskiego, który zachwyca swoją architekturą. Jego najstarsza część, czyli nawa, pochodzi z XVI wieku. Obecnie świątynia została przebudowana w stylu neogotyckim. Co ciekawe, znajduje się około 750 metrów od Morza Bałtyckiego. W dawnych czasach mogła mieć również funkcję obronną.

Latarnia morska w Gąskach

Niedaleko Mielna znajduje się również latarnia morska w Gąskach. Z jej szczytu można dostrzec okoliczne miejscowości. Została zbudowana w drugiej połowie XIX wieku i jest drugą co do wielkości latarnią morską w Polsce. Widok z jej tarasu na szczycie to zapierająca dech w piersiach panorama, której nie można przegapić.

Imprezy kulturalne w Mielnie

Oprócz tego warto zainteresować się ofertą kulturalną Mielna. W mieście bowiem organizowanych jest wiele imprez, festiwali oraz koncertów. Oprócz tego Mielno oferuje liczne bary, kluby i restauracje, gdzie można spędzić czas, delektując się lokalnymi daniami i bawiąc się do białego rana.

Podsumowanie

Nie zależnie od tego, czy wybierasz się nad morze z rodziną, czy z przyjaciółmi, Mielno dostarczy atrakcji zarówno dla starszych, jak i młodszych. Odkryj to miejsce na wybrzeżu bałtyckim i sprawdź, jakie perełki skrywa.


Zdjęcie: https://pixabay.com/pl/

2 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page