top of page
  • Redakcja

Aparthotel - co to jest, jak działają hotele typu condo?

Zaktualizowano: 16 kwi

Spis treści:

Inwestowanie w nieruchomości nie oznacza wcale kupowania i zarządzania mieszkaniem. Dzisiejsze warunki pozwalają na elastyczne inwestycje takie jak aparthotel. Dowiedz się, jak działają tego typu obiekty i jakiego zysku możesz się spodziewać.

Apartament plus hotel równa się aparthotel

Aparthotel to rozwiązanie inwestycyjne, które staje się popularne nie tylko wśród turystów, ale także wśród inwestorów. Wszystko ze względu na to, w jaki sposób one funkcjonują.

Jak sama nazwa wskazuje, aparthotel to połączenie apartamentu i hotelu. A zatem znajdują się w nim mieszkania o wysokim standardzie z profesjonalną obsługą i udogodnieniami, które znamy z hoteli. Tym samym goście znajdą tam najważniejsze elementy całego mieszkania z aneksem kuchennym, a jednocześnie takie usługi jak SPA, siłownia czy restauracja.

Aparthotel a condohotel – jaka jest między nimi różnica?

Decydując się na inwestycję w apartamenty inwestycyjne, masz do wyboru aparthotel oraz condohotel. Chociaż dla potencjalnego najemcy różnica między tymi usługami jest znikoma, może mieć znaczenie dla inwestora.

Condohotel, czyli hotel condo to takie mieszkanie w kompleksie, gdzie poszczególne pokoje mogą mieć różnych właścicieli. Aparthotel jest zaś zwykle zarządzany przez jedną firmę.

Dlaczego apartamenty inwestycyjne są tak popularne?

Coraz więcej osób decyduje się na apartamenty inwestycyjne. Skąd ich popularność? Przede wszystkim, ze względu na łatwą możliwość generowania dochodu pasywnego z najmu. Co więcej, jako właściciel poszczególnych mieszkań to nie Ty odpowiadasz za przygotowanie nieruchomości czy pozyskiwanie najemców. Tym bowiem zajmują się operatorzy.

Dobra lokalizacja, wysoki standard oraz kompleksowa obsługa sprawiają, że apartamenty inwestycyjne są popularne zarówno wśród inwestorów, jak i klientów.

Lokalizacja aparthoteli

Aby aparthotel odniósł sukces, kluczowa jest lokalizacja. Z tego powodu warto inwestować w mieszkania zlokalizowane w miejscach popularnych wśród turystów. Będą to nie tylko centra miast, ale również bliskość natury czy głównych atrakcji turystycznych. Zwiększa to Twój potencjał na zarobek, a jednocześnie jest bardziej pożądane przez gości.

Tym samym do popularnych lokalizacji aparthoteli należą np. miejscowości nadmorskie. Kołobrzeg, Mielno czy Ustronie Morskie to tylko kilka z przykładów, które cieszą się wysokim powodzeniem. Do innych lokalizacji należy także Świeradów-Zdrój czy Cieplice Zdrój. Ponadto warto także rozważyć miejsca zlokalizowane blisko jezior, takich jak na Mazurach, które co roku przyciągają tłumy turystów.

Inwestorzy zarabiają, goście korzystają

Aparthotele wiążą się z wieloma korzyściami zarówno dla inwestorów, jak i dla gości. Zapewniają one bowiem większą przestrzeń oraz wygodę niż tradycyjne pokoje hotelowe.

Goście mogą cieszyć się pełnowymiarowymi apartamentami z kuchniami czy salonem, a także korzystać z takich udogodnień jak recepcja, serwis sprzątający czy dostęp do restauracji i SPA.

Co więcej, im lepsza lokalizacja oraz udogodnienia, tym obiekt może cieszyć się większą popularnością. To zysk zarówno dla gości, jak i dla inwestorów, którzy mogą więcej zarobić.

Inwestowanie w aparthotele

Jak to wygląda z punktu widzenia inwestora? Niewątpliwie inwestowanie w aparthotele wiąże się z licznymi korzyściami finansowymi. Jako właściciel możesz oczekiwać zysku netto pochodzącego od gości na poziomie kilkudziesięciu procent, który stanowi większość części dochodu z najmu.

Co więcej, w wielu przypadkach inwestorzy nie są obciążani żadnymi opłatami startowymi. Firma zarządzająca aparthotelem ma pełną odpowiedzialność za obsługę rezerwacji i gości, a do tego zapewnia profesjonalną opiekę przez cały czas trwania ich pobytu. Po jej stronie leży bowiem utrzymanie czystości, przeprowadzenie drobnych napraw, a także działania marketingowe.

Jednocześnie jako inwestor masz możliwość korzystania ze swoich apartamentów w wybranym przez siebie terminie. W zależności od oferty możesz skorzystać z określonych dni w sezonie wysokim lub mieć nieograniczony dostęp poza sezonem.

Podsumowanie

Inwestycja w aparthotel ma wiele zalet. Jako inwestor nie tylko dostajesz zysk z dochodu z najmu, ale masz także elastyczny dostęp do apartamentu na własny użytek. Co więcej, zarządzanie nieruchomością leży po stronie operatora. Dzięki czemu jako inwestor nie jesteś obciążony dodatkowymi pracami, obsługą czy marketingiem. Ty zarabiasz, a goście korzystają.


Zdjęcie: https://unsplash.com/photos/

3 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page